SZUKAJ
filtruj
Ostatnia aktualizacja:
23. października 2021 r.
Jak dbać o akcesoria z mikrofibry?

Jak dbać o akcesoria z mikrofibry?

pielęgnacja autaautodetailing

Prace pielęgnacyjne pojazdów wymagają stosowania odpowiedniej jakości środków, materiałów i narzędzi, które podlegają naturalnym procesom zużycia. Jednymi z najczęściej używanych akcesoriów są ściereczki z mikrofibry, których popularność wynika ze stosunkowo atrakcyjnego stosunku ceny do jakości efektów pracy dzięki nim osiąganych. Prawidłowe dbanie o tego typu narzędzia powoduje zatem nie tylko dodatkowe oszczędności finansowe, ale ponadto zabezpiecza jakość efektów prac wykonywanych w przyszłości. Dowiedz się, jakie są sposoby na zachowanie w dobrej kondycji akcesoriów z mikrofibry, aby można było korzystać z nich jak najdłużej?

Jak prawidłowo dbać o akcesoria z mikrofibry, by czyszczenie nie wpłynęło na jej właściwości?

Ściereczki czy ręczniki z mikrofibry używane są do wielu prac związanych ze sprzątaniem czy też kosmetyką auta. Każdy z nas słyszał o tym materiale, ale nie każdy wie jak o niego dbać, aby służył nam jak najdłużej. Poniżej przeczytasz o skutecznych i sprawdzonych sposobach utrzymania mikrofibry w dobrej kondycji przez długi czas.

Czym jest mikrofibra?

Mikrofibra to materiał syntetyczny wykonany z cienkich włókien poliamidowych lub poliestrowych. Włókna te są 10 razy cieńsze od jedwabiu i aż 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Zaletami mikrofazy, bo tak inaczej nazywamy mikrofibrę to:

  • chłonność: absorbuje 700% wilgoci w stosunku do swojej wagi
  • nie pozostawia smug na czyszczonych elementach
  • nie pyli
  • nie rysuje polerowanych powierzchni
  • akcesoria z niej wykonane schną 30% szybciej niż ich bawełniane odpowiedniki

Jak prawidłowo zadbać o mikrofibrę?

Najważniejsza jest regularność czyszczenia - nie można doprowadzić do tego, aby zanieczyszczenia zaschły na powierzchni.

Mikrofibrę możemy prać w pralce w temperaturze 40 stopni, zbyt wysoka temperatura może uszkodzić włókna. Nie należy stosować żadnych wybielaczy ani płynów zmiękczających, najlepiej używać płynów do tego dedykowanych, warto dodać parę kropli octu spirytusowego, co sprawi, że szmatki nie będą twardnieć. Mikrofibrę możemy suszyć w suszarce bębnowej lub metodą tradycyjną.

Ważnym aspektem jest posegregowanie mikrofibry w grupy w zależności od czyszczonej części samochodu. Związane to jest z innym zabrudzeniem i jego natężeniem. Te, które stosujemy przy polerowaniu, woskowaniu czy aplikacji powłok możemy prać razem. Osobo należy segregować te, które służyły nam do felg, czyszczenia szyb czy też przy pracach brudnych jak np. czyszczeniu komory silnika.

Polecamy następujący system segregowania:

  1. Ręczniki do osuszania samochodu i mikrofibry do aplikacji quick detailerów
  2. Mikrofibry wykorzystywanie przy polerowaniu, woskowaniu
  3. Mikrofibry do czyszczenia komory silnika, wnęk drzwi, polerowania końcówek układu wydechowego i użyte do docierania powłok ochronnych.
  4. Mikrofibry do mycia samochodu i czyszczenia szyb

Reasumując, mikrofibra to niezwykle przydatne narzędzie pracy, zarówno w domu jak i w kosmetyce auta. Prawidłowe dbanie o ściereczki, ręczniki z tego materiału sprawi, że będą nas cieszyły swoimi właściwościami przez długi czas.






 

Kategorie produktów
Kategorie produktów

Lakiernictwo+
Blacharstwo+
Smart Repair+
Mechanika+
Artykuły BHP+
Autokosmetyka+

USTAWIENIA
styl

odśwież strone
xPerto PWApp version. 2.0.21.0247
© 2019 - 2024 Codepolis Sp. z o.o.
All rights reserved.
Moje  kontoKategorie