SZUKAJ
filtruj
Ostatnia aktualizacja:
23. października 2021 r.
Nanotechnologiczna ochrona elementów pojazdu.

Nanotechnologiczna ochrona elementów pojazdu.

autodetailing

Rozwój technologii, jaki obserwujemy w motoryzacji, szczególnie w ciagu kilkunastu ostatnich lat często kojarzy nam się przede wszystkim z osiągnięciami w dziedzinie elektroniki użytkowej. Symbolem postępu są nowoczesne systemy nawigacji i różnego rodzaju elektroniczne systemy wsparcia kierującego mające wpływ na poprawienie komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Tymczasem niemniejszy postęp dokonał się w wielu innych obszarach, które ze względu na mniej spektakularne walory wizualne, są często niedoceniane, a ich znaczenie, przydatność i wpływ na kondycję pojazdu wręcz pomijane. Jednym z takich obszarów jest ochrona różnego rodzaju elementów auta za pomocją najnowocześniejszych preparatów stworzonych przy wykorzystaniu nanoechnologii, o ktorych będziesz się mógł dowiedzieć więcej czytając nasz kolejny poradnik.

Nanotechnologiczne preparaty ochronne - właściwości i krótka charakterystyka.

Preparaty nanotechnologiczne stosowane do ochrony powierzchni to środki chemiczne zawierające w swoim składzie cząstki srebra, krzemu, ceramiki i szkła o wielkościach nanometrycznych. Pokrywając nimi powierzchnię lakieru, szyb czy tapicerkę materiałową, uzyskuje się bardzo silnie związane i trwale przylegające warstwy chroniące powierzchnię. Ma ja one silne właściwości hydrofobowe – odpychające wodę i brud.

Nanotechnologiczna ochrona nie służy, jak się często przypuszcza, jedynie polepszeniu wyglądu, lecz przede wszystkim długotrwałej ochronie powierzchni i tym samym utrzymaniu wartości pojazdu. Lakier uodparnia się na działanie szkodliwego promieniowania UV, zachowując barwę, nie ulegając utlenieniu. Soki z drzew, ptasie odchody (pod warunkiem usunięcia ich przed upływem doby), zanieczyszczenia atmosferyczne, kwaśne deszcze nie mają wpływu na kondycję powłoki lakieru z naniesioną ochroną.

Nanotechnologiczna ochrona lakieru

Poprzez pokrycie lakieru warstwą preparatu APP Nano Guard Car Body uzyskuje się długotrwałą i efektywną ochronę. Produkt wytwarza cienki film na powierzchni lakieru ograniczając szkodliwy wpływ promieniowania UV, osadów zwierzęcych i roślinnych oraz szkodliwych czynników atmosferycznych. Wzrasta odporność na zarysowania. Brud ma utrudnione przyleganie, daje się w prosty i łatwy sposób usunąć.

  1. Pojazd dokładnie umyć/wyczyścić stosując metody Auto Detailingowe (wykonać dekontaminację chemiczną i mechaniczną ). Usunąć wszelkie zabrudzenia. Wytrzeć do sucha/wysuszyć. Czystej powierzchni nie dotykać dłońmi.
  2. Na samochodach nowych, po przemyciu powierzchni zmywaczem APP WB910, można rozpocząć pokrywanie powierzchni przy użyciu zestawu APP Nano Guard Car Body. W samochodach używanych porysowaną powłokę lakierową wypolerować, po czym usunąć powłokę wytworzoną przez pasty polerskie,za pomocą preparatu APP Finish Test i ściereczki z mikrofibry APP MF Cloth lub zmywacza APP WB910 i ściereczki z mikrofibry.
  3. Nakładanie powłoki przeprowadzać w temperaturze 10-25°C oraz wilgotności względnej powietrza 30-45% . Optymalna temp. 18 -21°C. Unikać nasłonecznienia.
  4. Komponenty "1" i "2" wstrząsnąć przed użyciem.
  5. Wlać identyczne ilości każdego z komponentów do butelki do mieszania. Dobrać ilość do potrzeb. 100 ml mieszaniny wystarcza na całe auto.
  6. Wstrząsać mieszaninę przez około 2 minuty.
  7. Ciecz małymi porcjami przelewać na gąbkę i wcierać w pokrywaną powierzchnię ruchami wzdłuż osi podłużnej auta. Jednorazowo pokrywać max ¼ m². Kolejność pokrywanych obszarów analogiczna jak przy polerowaniu auta.
  8. Pozostawić na 60 – 180 sekund.
  9. Każdorazowo czystą i suchą ściereczką z mikrofibry APP MF Cloth polerować pokrywaną powierzchnię.
  10. Po pokryciu i wypolerowaniu całej lakierowanej powierzchni auta, pozostawić do utwardzenia powłokę na minimum 2 godziny. W tym czasie powierzchnia nie powinna mieć żadnego mechanicznego kontaktu, w szczególności z wodą i kurzem. Pełna utwardzenie powłoki jest osiągnięte po dobie.

Nanotechnologiczna ochrona szyb.

Hydrofobową powłokę na szyby można wykonać wykorzystując preparat i akcesoria do jego nałożenia zebrane w praktycznym zestawie APP Nano Guard Glass. Po zastosowaniu preparatu powierzchnia szyb staje się gładka, w efekcie czego woda i brud spływają, mając niezwykle utrudnione przyleganie. Pęd powietrza przy prędkości powyżej 60 km/h zdmuchuje opad z chronionej powierzchni. Widoczność poprawia się zdecydowanie. Praca wycieraczek zostaje ograniczona lub wyeliminowana. Poprawia się bezpieczeństwo jazdy!

  1. Szyby umyć i wyczyścić używając APP M Glass Cleanera i ściereczki z mikrofibry APP MF Cloth oraz APP Clay Bar.
  2. Nakładanie pokrycia przeprowadzać w temperaturze 10-25°C oraz wilgotności względnej powietrza 30-45% . Optymalna temp. 18 -21°C. Unikać nasłonecznienia.
  3. Komponenty "A" i "B" wstrząsnąć przed użyciem.
  4. Wstrząsać mieszaninę przez około 2 minuty.
  5. Ciecz małymi porcjami przelewać na gąbkę/aplikator i wcierać w pokrywaną powierzchnię ruchami kolistymi a ostatnie ruchy wzdłuż osi podłużnej auta.
  6. Pozostawić na 10-15 minut lub na czas dłuższy niż 120 minut. Nie zaleca się polerowania po 15 minutach a przed upływem 120 minut.
  7. Czystą i suchą ściereczką z mikrofibry APP MF Cloth polerować pokrywaną powierzchnię aż do uzyskania nienagannej przeźroczystości.
  8. Po pokryciu i wypolerowaniu całej powierzchni szyb, pozostawić do utwardzenia powłokę na minimum ½ godziny. W tym czasie powierzchnia nie powinna mieć żadnego mechanicznego kontaktu, w szczególności z wodą i kurzem. Pełna organizacja i utwardzenie powłoki następuje po około 2 godzinach.

Nanoochrona tapicerki materiałowej.

Preparat do długotrwałej i efektywnej ochrony tapicerki samochodowej APP Nano Guard T Textile, poprzez pokrycie materiału warstwą preparatu uzyskuje się długotrwałą i efektywną ochronę. Produkt wytwarza cienki film wokół włókien tkanin ograniczając wpływ wilgoci, cieczy i brudzących płynów, minimalizując ryzyko powstawania plam. Ogranicza działanie bakterii i grzybów. Nie ogranicza oddychania i elastyczności tkanin.

  1. Materiał - tkaninę dokładnie umyć/wyczyścić stosując metody Auto Detailingowe. Usunąć wszelkie zabrudzenia. Pozostałości preparatów dokładnie wypłukać. Wytrzeć do sucha/wysuszyć. Materiał musi być całkowicie suchy przed aplikacją preparatu ochronnego. Czystej powierzchni nie dotykać dłońmi.
  2. Nakładanie pokrycia przeprowadzać w temperaturze 10-25°C oraz wilgotności względnej powietrza 30-45% . Optymalna temp. 18 -21°C. Unikać nasłonecznienia.
  3. Produkt wstrząsnąć przed użyciem.
  4. Spryskiwać za pomocą atomizera pokrywany materiał tak, aby na powierzchni powstał równomierny mokry "film".
  5. Pozostawić do wyschnięcia na minimum 30 minut. Można (ale nie jest zalecane) przyspieszyć proces opalarką lub suszarką stosując nadmuch o temp. do 160°C.
  6. Proces nakładania należy okresowo powtarzać co kilka miesięcy dla podtrzymania skuteczności ochrony. Należy pamiętać, że materiał tkaniny pracuje pod wpływem eksploatacji niszcząc wiązania krystaliczne wytworzonej powłoki. Okresy pomiędzy powtórnym nakładaniem preparatu zależą od intensywności eksploatacji tapicerki.





 

Kategorie produktów
Kategorie produktów

Lakiernictwo+
Blacharstwo+
Smart Repair+
Mechanika+
Artykuły BHP+
Autokosmetyka+

USTAWIENIA
styl

odśwież strone
xPerto PWApp version. 2.0.21.0247
© 2019 - 2024 Codepolis Sp. z o.o.
All rights reserved.
Moje  kontoKategorie